nowoczesna architektura krajobrazu – zielony dach

Wiele osób uważa Warszawę za miasto zabudowań, z małą ilością zieleni, hałasem, pośpiechem i pracą. Pracownia Nowoczesności zauważa i dostrzega w stolicy te elementy, które są przeciwieństwem takich opinii. Dostrzega i podziwia piękno prostoty w powstających założeniach, dostrzega umiejętność doboru ciekawych materiałów i brak obaw w tworzeniu przestrzeni publicznych. Zieleni jest w tym mieście pełno, tylko nie każdy może ją dostrzega w codziennym życiu. Łatwiej jest ją zauważyć przyjeżdżając do Warszawy od czasu do czasu.  

Pracownia Nowoczesności przedstawia poniżej przestrzeń, którą odwiedza za każdym razem wizyty w stolicy, i za każdym razem widzi jak ona się zmienia. Jest to zielony dach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.
Odpowiednio dobrane detale do tej przestrzeni wpływają na jej całkowity odbiór i są kojarzone tylko z tym określonym budynkiem. Warto zatem zwracać uwagę na każdy detal w aranżacji swojego otoczenia, bo tylko wtedy, nawet po kilku latach kiedy poszczególne elementy zaczną powoli niszczeć i się zmieniać, dalej zachowa się spójność założenia.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *