Trendy w ogrodach w 2013 roku

Kolory Pantone, przedstawione poniżej, to jeden z trendów i kolorów na ten rok, w modzie, wnętrzach, ale także w ogrodach. Zastosowanie tychże kolorów jest w ogrodach dość popularne od dłuższego czasu i można idealnie wkomponować je w nowoczesne rozwiązania. 
Źródło

Najłatwiej zastosować takie odcienie barw aranżując rabaty z roślin, których kwiaty mają odcienie z zestawu barw zamieszczonych powyżej. Jednak największym wyzwaniem jest aranżacja otoczenia w taki sposób, aby kolory Pantone zastosować w innych elementach zagospodarowania. 
Gdzie można je wykorzystać? 
Na przykład malując elementy drewniane lub stalowe, aranżując wystrój mebli ogrodowych – poduch, pokrowców, malując ramy mebli, malując drzwiczki lub furtki w ogrodzie, budując ozdobne ścianki otynkowane i pomalowane w tym kolorze, wprowadzając barwne oświetlenie, dodając charakterystyczne elementy wyposażenia – latarenki przenośne, lampiony, świece ozdobne czy rzeźby o nietypowych kształtach.
Pomysłów może być mnóstwo, a najważniejszym z nich jest chęć wprowadzenia czegoś niestandardowego i indywidualnego, co na pewno nie stanie się monotonne po kilku latach, a wręcz przeciwnie, nabierze jeszcze większego wyrazu. 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *