Kamień w ogrodzie – nowoczesne zastosowanie

Kamień stosowany w ogrodach i terenach zieleni, poza swoim ciekawym wyglądem, bogatą kolorystyką i fakturą, charakteryzuje się przede wszystkim trwałością. Jest to materiał, który służy na lata. Dobrze zaimpregnowany, pielęgnowany i ułożony, będzie przez lata wyglądał imponująco. 

Często do wyboru kamienia zniechęca cena. Nie jest jednak ona wysoka jeżeli przekłada się ten wydatek na lata użytkowania. Inne materiały, ze względu na to że powstają z przetworzonych materiałów, co roku tracą na trwałości, są trudne do utrzymania i pielęgnacji, zaczynają się łamać, kruszyć, pękać. Już po kilku latach użytkowania mogą wymagać przebudowy – a co za tym idzie – przyczynią się do kolejnego sporego wydatku.
Podobnie jest z kamieniami sypkimi, które wykładane są na rabaty. Ich trwałość jest znacznie większa niż obsypanie rabat korowiną. Kora jest elementem naturalnym, który co roku się rozkłada i wymaga uzupełnienia nową partią materiału. Jeżeli jednak chciałoby się uzyskać efekt kory w swoim ogrodzie, obecnie możliwy jest zakup kamienia przypominającego wyglądem wiórki kory. Efekt jest podobny, ale znacznie trwalszy.
Możliwości zastosowania kamienia jest naprawdę dużo, a obecnie, ze względu na jego popularność i nowe wzory, można aranżować przestrzenie nowocześnie, indywidualnie, a nawet innowacyjnie. Warto zatem podjąć decyzję o zastosowaniu go w swoim ogrodzie.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *