siłownia w ogrodzie

Projektując własny dom, dostosowujemy jego wygląd i formę do indywidualnych potrzeb. Czasami się zdarza, że nie wszystko przewidzieliśmy na początku, nasze potrzeby i cele życiowe się zmieniają i okazuje się, że przydałyby się dodatkowe pomieszczenia do zagospodarowania. Niekiedy trudno jest takie pomieszczenie wygospodarować, a jeszcze trudniej dobudować.
Jednak na  planowanej działce znajduje się dużo terenu, który można poddać przekształceniom i wprowadzić na nią altanę, która będzie pełnić formę np. siłowni.

Siłownia we własnym ogrodzie, poza umożliwieniem wygospodarowania miejsca do czynnej rekreacji, staje się także miejscem relaksu. Kiedy bowiem mamy możliwość patrzenia na piękną zieleń i ciekawe widoki jak korzystamy z siłowni? Bardzo rzadko okna siłowni są skierowane na ciekawe przestrzenie wokół. Siłownie często są lokalizowane w podziemiach, piwnicach, gdzie pozostaje obserwacja programów telewizyjnych wyświetlanych na zainstalowanych na ścianach monitorach, a światło, które towarzyszy pracy nad sobą, jest sztuczne i w chłodnym odcieniu. 

Jak wiadomo ćwiczenia fizyczne są wyczerpujące, a widoki krajobrazowe czy naturalna zieleń relaksuje i dodaje energii. Zatem może warto zbudować swoją mini siłownie z widokiem na własny ogród, zaoszczędzić na karnetach i dzięki temu poprawić nie tylko swoją sylwetkę ale także i nastrój? 
Warto przemyśleć wprowadzenie takiej dodatkowej, zadaszonej funkcji w ogrodzie. Zapewne osoby posiadające niedużą działkę pomyślą, że to zupełnie nie dla nich. Nie znaczy to jednak, że dla działek o mniejszych wymiarach nie da się wprowadzić sprzętów sportowych. Jednym z rozwiązań jest wprowadzenie sprzętów do siłowni na powietrzu i wprowadzenie mniejszego zadaszenia. Co prawda przy takim rozwiązaniu ćwiczenia wykonuje się na powietrzu przez cały rok bez możliwości zamknięcia pomieszczenia, ale każda działka potrzebuje indywidualnych analiz i  planowania, dzięki czemu można znaleźć i zrealizować także bardziej wyszukane aranżacje.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *