zielone ściany w terenach zieleni

Zielone ściany w terenach zieleni i ogrodach?
Jak najbardziej, bo są efektowne, niepowtarzalne i nie do powielenia.

Ich wygląd zależny jest od doboru roślin i ich wzoru na ścianie. To od Nas zależy jak umiejscowienie roślin wpłynie na późniejszy wygląd ściany. Aranżacje zielonych ścian najczęściej wprowadza się we wnętrza, ale ich wykonanie na zewnątrz jest dość proste i robi wrażenie.

Zielone ściany mogą być wykonane z jednego gatunku roślin albo z wielu. Należy pamiętać, żeby zapewnić roślinom dopływ wody, co w terenach zewnętrznych ułatwione jest przez zmieniające się warunki pogodowe. Można jednak podłączyć stały dopływ wody do konstrukcji, na której są umieszczone rośliny, w postaci jednej sekcji nawadniania. Jeżeli nie ma takiej możliwości warto zastosować rośliny, które nie potrzebują tak dużo wody do rozwoju oraz zraszać ścianę co pewien czas. 
Źródło

Źródło

Mając taką zieloną ścianę w ogrodzie możemy być pewni, że widok z okna będzie atrakcyjny i ciągle będzie się zmieniał, czego nie można powiedzieć na przykład o gotowych panelach ogrodzenia, których nie da się tak uatrakcyjnić. 

Źródło

Jeżeli w twojej przestrzeni występuje ściana, którą nie wiesz jak zagospodarować, może warto przemyśleć czy nie zbudować swojej własnej zielonej ściany zamiast wprowadzać pnącze o przewidywalnym wyrazie?

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *