mały nowoczesny ogród – pomysłowo – tanim kosztem

Małe, wąskie przestrzenie, niewiele czasu do pielęgnacji otoczenia oraz chęć wypoczynku w niebanalnym terenie to niejedna bolączka właścicieli małych ogrodów. Niewielkie tereny to jednak bardzo urokliwe miejsca z ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi. Wystarczy pomysł i rozplanowanie funkcji, aby zagospodarować teren maksymalnie.

Kto powiedział, że wszystkie tereny zewnętrzne muszą być wykonane z gotowych i dostępnych na rynku materiałów? A co gdyby zaaranżować otoczenie z obrobionych  kawałków drewna, nadać im podobne kształty, połączyć ze sobą w niebanalne kompozycje?

Pracownia jako jedno z takich rozwiązań  proponuje zagospodarowanie małego ogrodu kawałkami i elementami drewna, które po połączeniu, obróbce oraz impregnacji można wykorzystać w dowolny, nowoczesny i niepowtarzalny sposób. Układy alejek, a nawet zmiana kolorystyki drewna zależna jest od wyobraźni i dostosowania odpowiednich olejów ochronnych. Ścieżki wykonane z wbitych do ziemi palików, kręgi ozdobne wykonane z plastrów drewna, niewielkie sześciany tworzące trójwymiarową kompozycje czy małe drewienka ułożone w ławki i siedziska, to tylko nieliczne przykłady możliwości aranżacji otoczenia z drewnianych pozostałości.

Takie drewniane elementy można dostać w tartakach czy przy produkcji elementów z drewna, lub pozbierać drewno samemu i spróbować je obrobić indywidualnie. Często także, w przypadku wycinki jakiegoś drzewa znajdującego się na Naszej posesji, można zachować pocięte drewno i nadać mu nowego życia, zamiast przeznaczać je np. na spalenie.

A w Twojej przestrzeni da się zrobić coś z niczego? Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, zapraszamy do współpracy. Chętnie zaprojektujemy Twoją przestrzeń. 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *