Baseny w nowoczesnych ogrodach

Coraz bardziej popularne staje się budowanie basenów przy domach i rezydencjach. Basen nie musi być jednak monotonny i nieciekawy. Jego budowa jest dosyć skomplikowana jeżeli chodzi o sprawy techniczne i instalacje m.in. filtracje i odpływy wody, więc przy podjęciu decyzji o budowie basenu warto stworzyć pod niego indywidualny projekt i zaaranżować go nieco inaczej niż klasyczne założenia.
Można wykonać basen wyłożony mozaiką o niestandardowych kolorach bądź pokryć zbiornik fluorescencyjnym materiałem, który zmieni przestrzeń także po zachodzie słońca.
Basen może pełnić także funkcję oczka wodnego lub być połączeniem obu zbiorników, gdzie jeden będzie płytki, a drugi pozostanie głęboki.
Rozwiązań jest naprawdę dużo. Trzeba jednak pamiętać o przepisach budowlanych i wymogach terenu na których basen ma stanąć, ale zawsze można dopasować do otoczenia rozwiązanie najbardziej funkcjonalne i korzystne, nawet jak pojawiają się utrudnienia. Poniżej kilka ciekawych rozwiązań, a niebawem na łamach bloga także kilka ważnych kwestii dotyczących budowy basenu i oczek wodnych.

Źródło: Archimania

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *