Fibaro – nie tylko inteligentny dom

Pracownia ARANŻACJA stale poszukując jak najkorzystniejszych, najciekawszych i najbardziej nowoczesnych oraz innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów, a także poszukując rozwiązań które ułatwią inwestorom życie, podniosą jego jakość i oszczędzą dużą ilość czasu, nawiązała współpracę z firmą Fibaro.

Fibaro zajmuje się wdrażaniem systemu inteligentnych budynków.

Aby szczegółowiej przedstawić na czym polega system inteligentnych budynków poniżej krótkie wyjaśnienie.
Główną misją systemu FIBARO była możliwość zainstalowania go w każdym domu, mieszkaniu, hotelu, biurowcu czy magazynie, nie naruszając w najmniejszym stopniu infrastruktury obiektu. 

System Fibaro umożliwia pełną kontrolę nad domem, biurem bez konieczności uszkadzania ścian, przerabiania rozdzielni czy wymiany włączników. Jest to jedna z wielu różnic, jakie dzielą ten prawie bezinwazyjny system od rozwiązań konkurencyjnych.
System składa się z 4 grup elementów:
 – Miniaturowe moduły instalowane w puszcze podtynkowej (ściemniacz, włącznik, kontroler rolet)
–  Interfejs (zewnętrzny i konfiguracyjny)
– Home Center – centralka sterująca 
– Czujki (ruchu, dymu, zalania, kontaktron itp.) 
Najnowocześniejszy system w wersji mieszkaniowej (60m2) to koszt 3 tysięcy złotych netto. Konkurencyjne systemy polskie oraz światowe oferują rozwiązania od kilkudziesięciu tysięcy złotych wzwyż. 
Instalacja urządzeń nie trwa dłużej niż „5 minut”.
Sprowadza się ona jedynie do wyjęcia klawisza np. odpowiedzialnego za włączenie światła, rozłączenie go od przewodów wychodzących ze ścian, podłączenie do nich modułu FIBARO i podłączeniu do niego klawisza. Następnie przykręcamy włącznik ponownie do ściany i fizycznie instalacja dobiegła końca. 
Prosta i bezinwazyjna instalacja. Jednakże dla bezpieczeństwa każda instalacja powinna być przeprowadzana przez elektryka lub osobę wyszkoloną.
Home center jest główną centralą i „mózgiem” systemu, za pomocą którego mamy możliwość stworzenia swojej własnej inteligentnej sieci, konfigurując ją według własnych upodobań i oczekiwań.  
Home Center wykorzystując bezprzewodową technologię Z-wave daje nam możliwość bezinwazyjnego zautomatyzowania urządzeń w naszym domu. 
Otrzymując całkowitą kontrolę nad oświetleniem, systemami grzewczymi, klimatyzatorami, roletami, systemami alarmowymi, bramami garażowymi, urządzeniami RTV w sposób jak najbardziej wygodny i przede wszystkim w przystępnej cenie. 
Interfejs graficzny. 
Najprostsza instalacja i konfiguracja urządzeń w sieci, czytelny, intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs daje nieograniczone możliwości skonfigurowania urządzeń według własnych upodobań i domowych przyzwyczajeń. Można wprowadzić w nim dowolne nazewnictwo poszczególnych pomieszczeń, przypisać urządzenia mające znaleźć się w sieci wraz z odpowiednią konfiguracją ich i możliwość utworzenia tzw. „scen” mających na celu współgranie wielu urządzeń jednocześnie. 
A wszystko za pośrednictwem przejrzystego i łatwego w obsłudze Interfejsu. Dom uczy się harmonogramu czynności i całkowicie się do nich dostosowuje, przeobrażając się w niezależny, samosterujący mechanizm. 

Dom ma być wygodny, komfortowy, bezpieczny, oszczędny i przede wszystkim ma sprostać oczekiwaniom.
FIBARO współpracuje z największą ilością telefonów komórkowych. 
Dzięki telefonowi można mieć przy sobie cały DOM. System FIBARO składa się z wielu elementów, ich częścią są aplikacje pracujące na telefonach: iPHONE, NOKIA, LG, SAMSUNG, SONY ERICSSON, HTC. 
Technologia Z-Wave jest to innowacyjny, bezprzewodowy protokół komunikacyjny przeznaczony do automatyzacji domu. 
Technologia ta znajduję swoje zastosowanie w elektronice domowej takiej jak termostaty, alarmy, oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja oraz elektronice audio-video. Z-Wave jest technologią sieci kratowych tzw. „MESH”, gdzie każde urządzenie jest w stanie wysyłać i odbierać komendy sterujące. Mają również możliwość stałej kontroli nad poprawnością działania poszczególnych modułów, nieustannie informując centralę o ich statusie 
Bezpieczeństwo – Fibaro umożliwia integrację z istniejącym systemem alarmowym. 
Dzięki integracji wszystkich urządzeń mamy możliwość stałego kontaktu i pełnej kontroli nad naszym domem z dowolnego miejsca na ziemi. 
Każdy element systemu może działać niezależnie od centrali. W przypadku uszkodzenia centrali, gdy system wykryje np: pożar, każdy element samoistnie podejmie decyzje o otwarciu rolet, okien, drzwi, uruchomieniu oddymiania, itd. 
Do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia vpn ani stałego adresu IP. 
Dom samoistnie się zabezpieczy i uzbroi, po czym poinformuję nas wysyłając wiadomość na telefon. 
Oszczędność – system FIBARO to oszczędności w kosztach eksploatacyjnych. 
Fibaro daje możliwość sterowania całym oświetleniem w domu z ekranu telefonu. Zmniejsz natężenie światła do 70 % procent, oszczędzając energię. 

System pozwala na osiąganie wymiernych korzyści w postaci oszczędności prądu do 30% i energii cieplnej nawet do 23% rocznie (w zależności od zaprogramowanych przez użytkownika ustawień). 

Kompatybilność modułów pozwala na sterowanie każdym jednym rodzajem oświetlenia dostępnym na rynku. Dzięki systemowi FIBARO można zaoszczędzić energię grzejąc tylko w poszczególnych pomieszczenia jak również regulować klimatyzację i wentylację w całym domu. 

System Fibaro to nie tylko zarządzanie elementami elektrycznymi w budynku. Jego instalacja może także zarządzać elementami na zewnątrz jak np. systemem nawadniania, oświetleniem zewnętrznym, fontannami, bramą wjazdową czy garażową, furtką, monitoringiem zewnętrznym i wieloma innymi. 
Będąc poza domem, za pomocą telefonu komórkowego możesz nadzorować co się dzieje wewnątrz czy na zewnątrz bez obawy, że dom czy budynek w ten sposób usprawniony zostaje pozostawiony bez opieki. Możesz z daleka zarządzać systemami elektrycznymi budynku oraz terenu zewnętrznego i zaoszczędzić prąd, a także czas przy wykonywaniu wielu czynności.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat inteligentnych budynków zgłoś się do Pracowni lub powołaj się w firmie Fibaro na Pracownię ARANŻACJA ze Szczecina  a otrzymasz wszelkie dodatkowe informacje i wyjaśnienia jak można wykorzystać system w ogrodzie lub terenie zieleni.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *