Czy nie powiązane z architekturą krajobrazu?

W miniony weekend, na Międzynarodowych Targach Szczecińskich, odbyły się targi Pomerania Sail Expo  – targi żeglarstwa, sportów wodnych i rekreacji. Pracownia miała okazję uczestniczyć w tychże Targach  i doszła do wniosku jak pokrewny jest to temat związany właśnie z architekturą krajobrazu.

Na jednej z prezentacji i wystąpień (odbywających się w trakcie targów) pt. 'Walory turystyczne i kierunki rozwoju wędkarstwa' o których mówił Grzegorz Chwalba Zander Fishing Team Szczecin zostały poruszone nie tylko tematy wędkarstwa w Polsce i w Europie, ale także została zwrócona uwaga na problematyczne aspekty związane z wędkarstwem w rejonie woj. Zachodniopomorskiego. Nabrzeża Szczecina i okolic dostosowywane są głównie pod funkcję żeglarską czy turystyczną z pomijaniem tematu wędkarstwa. Jako architekt krajobrazu również muszę to przyznać, gdyż brakuje nabrzeży które przystosowane byłyby dla wędkarzy, jak jest to w innych krajach. Przedstawione na wykładzie studium porównawcze z przykładowymi rozwiązaniami światowymi, pomogły zrozumieć problemy i zalety wędkowania w Polsce. Brakuje tu miejsc dostosowanych do potrzeb wędkarzy. Takie miejsca przyciągnęłyby także turystów czy mieszkańców, którzy również mogliby poczuć osobiście pasję wędkowania. Niestety często zapomina się by połączyć kilka aspektów z korzyścią dla miasta i mieszkańców.
Chcąc zapoznać się z pasją wędkowania Pracownia zachęca do odwiedzenia portalu Zander tutaj
Ponadto, na targach pooglądać można było piękne jachty, łodzie i kajaki, czy zamówić indywidualne rozwiązania u firm zajmujących się ich produkcją.
Pracownia znalazła także kilka rozwiązań z możliwością zastosowania do terenów zieleni, ale na tą chwilą niech pozostanie tajemnicą co to takiego może być 😉
Bardzo ciekawą i godną podziwu atrakcją była także prezentacja Freestyle’u kajakowego. Kajakowy v-ce mistrz Polski Juniorów Marcin Matecki zaprezentował jakie 'cuda' można wyczyniać z kajakiem. Dla nie jednej osoby taki sport byłby wyzwaniem, ale w przypadku trudności z kajakiem na szerokich wodach takie umiejętności pozwoliłyby wychodzić z każdej najtrudniejszej kajakowej opresji.
Kiedy rozpoczęła się już wiosna, warto także pomyśleć o kajakowych wycieczkach i wypoczynku wśród wodnej i nadwodnej natury. Naprawdę warto, bo instruktorzy zapewnią wiele ciekawych atrakcji nie tylko związanych ze spływem kajakowym 🙂
Pracownia dziękuje intensywnie działającym organizatorom i wystawcom za mile spędzony czas, a pozostałym poleca większe zainteresowanie się nadwodnymi aspektami, bo warto wypoczywać w taki sposób i być w zgodzie z otaczającym Nas krajobrazem.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *