czas na projekt!!

Zlecając projekt ogrodu czy każdego innego terenu zieleni warto uwzględnić czas w jakim zostanie on wykonany. Dobry i szczegółowo wykonany projekt zawsze będzie bardziej pracochłonny i czasochłonny dla architekta krajobrazu niż projekt mało szczegółowy czy mało problematyczny. Warto zatem przewidzieć  czas na wykonanie projektu znacznie wcześniej niż jeżeli chciałoby się go zacząć realizować, a dzięki temu projektant będzie także w stanie zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i umożliwi przewidzenie etapów wykonywania prac podczas realizacji. 

Przed wyborem architekta krajobrazu, który wykona taki projekt, warto również porównać różne oferty projektowe. Bardzo często za projekty mało szczegółowe płaci się tyle samo co za dobrej jakości, rozbudowany, kompleksowy projekt. Usługa projektowa bowiem jest wyceniana przez biura i pracownie projektowe pod względem obowiązujących stawek rynkowych za 1m2 terenu. Warto zatem podpatrzeć i porównać styl i jakość proponowanych usług, aby być pewnym swojego wyboru i zapłacić stosowną cenę za jakość projektu. Fachowo wykonany projekt będzie w sobie zawierał wszystkie szczegółowe rysunki techniczne oraz rozwiązanie w postaci wizualizacji czy widoków 3D. Wszystkie te składowe umożliwią w pełni odwzorowanie projektu w terenie, zarówno przez firmy wykonawcze jak i samego inwestora.
Jeżeli nie myślisz o zagospodarowaniu terenu w tej chwili, ale chcesz jeszcze w tym roku coś w nim zmienić, to nie czekaj na lepszy moment. Wykonaj projekt znacznie wcześniej, a przekonasz się jak korzystnie wpłynie to na Twoje późniejsze planowanie zarówno czasu jak i finansów.
Jeżeli masz działkę i dopiero wylewasz fundamenty pod budynek również nie czekaj. Nawet jeżeli wykonasz ogród za rok, czy dwa lata to już teraz projekt zagospodarowania pomoże Ci zaoszczędzić wiele później nie przewidzianych kosztów. 
Jeżeli do końca kwietnia zdecydujesz się podjąć współpracę z Pracownią ARANŻACJA (bez względu w jakim rejonie kraju teren będzie miał być zaprojektowany oraz w jak oddalonym terminie zrealizowany) napisz lub zadzwoń do ARANŻACJI a na hasło „czas na projekt” i powołanie się na bloga otrzymasz 15% zniżki   na każdą usługę z oferty pracowni.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *