nowoczesny ogród z wodą, wśród zieleni


Dzisiaj projekt nowoczesnego ogrodu wykonany przez naszą pracownie

Materiały jakie zostały użyte do projektu to przede wszystkim beton, deska kompozytowa, kamień w postaci materiałów sypkich oraz kilka elementów stalowych.

W projekcie zaproponowanych zostało kilka rozwiązań elementów wodnych – nowoczesny zbiornik wodny będący jednocześnie kaskadą, ściankę z wbudowanym panelem tworzącym 'wodną ścianę' oraz fontannę naziemną w postaci dysz wytryskujących wodę na różną wysokość (działającą w postaci obiegu zamkniętego).
Na terenie wyróżnić można kilka miejsc do wypoczynku – duży taras, mini taras przy jadalni i taras na wypoczynek indywidualny, gdzie zaproponowano umieszczenie hamaków. Ze względu na różnicę poziomu terenu, tarasy umieszczono od siebie w odległościach umożliwiających inny odbiór przestrzeni z każdego miejsca.

Zastosowano rośliny zimozielone, trawy ozdobne, rośliny okrywowe, byliny oraz odmiany bambusów czy skrzyp zimowy, które świetnie radzą sobie w polskich warunkach. Pozostawiono istniejące gatunki drzew uzupełniając je tylko gatunkami niższymi w postaci krzewów o ozdobnych pędach czy liściach.

Pracownia Nowoczesności zaprasza na na stronę internetową firmową w celu zobaczenia innych wizualizacji tego założenia i zaprasza do kontaktu przy tworzeniu także Twojej przestrzeni.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *